Visual kei styl

25. září 2008 v 6:05 |  info
Visual kei (ヴィジュアル系, vijuaru kei) je čistě japonský hudební styl, nenajdete ho nikde jinde. Visual Kei je charakteristický několika body a to:
  • Je výstřední
  • Obvykle je bohatý na barvy, hodně ozdobený
  • Vždy se zde používá make-up, většinou hodně silný a výrazný
  • Neobvyklé účesy
  • Občas jako oblečení používají cosplay
  • Hudba je obvykle směsí Glam-rocku, punku a metalu (Glam Pop/Rock hrají třeba němečtí Cinema Bizarre, který se inspirovali Visual Kei)
Visual Kei je význačný, ale zejména účesy, líčením a oblečením. Každé se něčím líší, ale základ zůstává stejný a tak s jistotou poznáte kdy se jedná o Visual Kei, protože je opravdu netypický a navíc se v něm stylizují pouze Japonci a Japoince je docela snadné poznat... Visual Kei vznikl zhruba v osmdesátých letech skupinou X Japan, která se snažila šokovat jak svým vzhledem tak svou hudbou. Jejich inspirace byla zejména v glam, metal, cyberpunk a goth hudbě a Yoshiki jejjich styl nazval "Psychedelic Violence Crime of Visual Shock". Skupinou X japan se následně inspirovali další, velmi známé skupiny, které taktéž Visual Kei pomohli rozšířit a to až do vzdálené Evropy - Dir en grey, Luna Sea a Malice Mizer. Visual Kei se nyní objevuje v časopisech po celém světe a zejména v japonských časopisech Cure, Arena 37°C, Fool's Mate a Shoxx. ve Visual Kei jsou obvykle jen muži, ale existují i dívčí Visual Kei skupiny jako například Danger Gang, exist+trace, Zwei, Ali Project, Kana (čistě jrock zpěvačka co se obléká v lolita stylu), Clothoid+Doll, GO!GO!7188 nebo Hybrid-Zombies. Jinak Visual Kei má ještě různá odvětví, nejznámější je Oshare Kei. zatímco VK má spíše pochmurné a temné texty, mají temné barvy, děsivé klipy a děsivý make-up, Oshare Kei je spíše typický svojí barevností, veselými klipy a písněmi o lásce (například Alice Nine, An Café).
Zdroj: nalezeno na internetu
PS: Kdo je taky visual kei ? XD Já jo
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

CliCk PlS

Yeah

Aktuální články

Reklama